Dobre Praktyki Sprzedawców Energii Elektrycznej i Paliw Gazowych są kodeksem dobrych praktyk w rozumieniu ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. Nr 171, poz. 1206). Przystąpienie do stosowania Dobrych Praktyk jest dobrowolne i otwarte dla przedsiębiorstw energetycznych prowadzących działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej i gazu do odbiorcy końcowego w gospodarstwie domowym na terenie Polski.

Dobre Praktyki Sprzedawców Energii Elektrycznej i Paliw Gazowych - czyli czego Klient może oczekiwać od rzetelnego Sprzedawcy wersja obowiązująca od dnia 31 października 2018 r. 

Regulamin stosowania "Dobrych Praktyk Sprzedawców Energii Elektrycznej i Paliw Gazowych" wersja obowiązująca od dnia 19 września 2019 r. 

Spółki, które posiadają Certyfikat Sprzedawcy Towarzystwa Obrotu Energią:

Certyfikat Sprzedawcy Towarzystwa Obrotu Energią potwierdza przystąpienie danej Spółki do Kodeksu Dobrych Praktyk Sprzedawców Energii Elektrycznej i Paliw Gazowych oraz pozytywny wynik audytu sprawdzającego, przeprowadzonego przez zewnętrzną jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland Polska.

Informacje o potencjalnym naruszeniu Kodeksu Dobrych Praktyk prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyłącznie na dedykowanym  FORMULARZU.

Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, dzięki którym możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz je zaakceptować albo masz możliwość wyłączenia ich w swojej przeglądarce. W przypadku akceptacji jesteśmy administratorem Twoich danych osobowych. Od 25.05.2018 r. stosujemy także Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO). Informacja o naszych danych kontaktowych, o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszych Politykach Prywatności
Polityka prywatności Rozumiem